10 Mayıs 2016 Salı

Google Seo Danismani

Bu makalemizde google seo danışmanı nedir?, google seo danışmanı ne iş yapar?, google seo uzmanı hangi özelliklere sahip olmalıdır? sorularına cevaplar vereceğim.

Google Seo Uzmanı Nedir?

Seo danışmanı sitenizi hedef kelimelerde google ve diğer arama motorlarında üst sıralara taşıyacak olan kişilere seo uzmanı diyebiliriz.

Seo Danışmanı Ne  İş Yapar?

Google seo danışmanı;

  • Sitenizi dmoz.org (dünya çapında site konusunda oterite kabul edilen) sitesine kayıt başvurusu yapar. Kaydın onaylanması için elinden geleni yapar.
  • Tanıtım yazıları oluşturarak bunları popüler sitelerde (haber, blog, forum vs.) paylaşmak
  • Sitenizin kategorisine ve hedef kelimelerine uygun bir kaç site kurarak bu sitelerden ana siteye referans sağlamak
  • Backlink inşaasını tasarladıktan sonra kaliteli sitelerden backlink almak ve backlinklerin kalıcı olmasını sağlamak
  • Sayfanızı sektörüne göre rehber ve toplist sitelerine eklemek

Seo Uzmanı Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Seo danışmanı web tasarım konusunda uzman olmalıdır. Ayrıca web yazılım konusuna hakim olmalıdır. Seo, web tasarım ve web yazılım ile ilintili bir hizmettir.

Arama motorlarında üst sayfalara çıkmak için bu hizmeti mutlaka güven veren kişi veya firmalardan alın. Referansları mutlaka inceleyin. Google adwords reklamlarını size arama motoru optimizasyonu gibi lanse etmemesine dikkat edin.

En önemli not olarak şunu paylaşmam ve bunu anlamanız büyük önem taşıyor.

1. sıra garantisi diye birşey yoktur bu garantiyi verenlerin çoğu Google adwords reklamlarıyla yapmaktadır. Bir gün belki çıkarsınız ama ertesi gün sizden daha fazla harcayan birisi mutlaka sizi geçecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder